Jakie warunki trzeba spełnić, aby postawić garaż blaszany na swojej działce? Eksperci NikoStal wyjaśniają!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby postawić garaż blaszany na swojej działce? Eksperci NikoStal wyjaśniają!

Polskie przepisy nie słyną z przejrzystości, a prawo budowlane raczej nie należy do chlubnych wyjątków. Wiele osób zainteresowanych ofertą naszej firmy często dopytuje, czy ustawodawca przygotował jakieś specjalne wytyczne obejmujące garaże blaszane. Trudno się temu dziwić, w końcu nikt nie chce wplątać się w niepotrzebne kłopoty. Bazując na bazie naszych licznych doświadczeń w NikoStal, a także przytaczając konkretne paragrafy, stworzyliśmy ten krótki poradnik. Zachęcamy do lektury, która powinna wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Nie musisz starać się o specjalne pozwolenie na budowę, jeśli obiekt i działka mają określoną wielkość

Najważniejsze regulacje w tej kwestii znajdują się w ustawie „Prawo budowlane”, której pierwszą wersję uchwalono w 1994 roku. Tam w rozdziale czwartym, traktującym o postępowaniach poprzedzających rozpoczęcie robót budowlanych, znajduje się zapis dotyczący wolno stojących, parterowych budynków gospodarczych. Jeżeli stawiane obiekty – altany, wiaty, oranżerie czy też garaże blaszane – nie przekraczają 35 metrów kwadratowych, w zupełności wystarczy stosowne zgłoszenie do lokalnego urzędu miasta bądź gminy. Trzeba tutaj zaznaczyć, że na działce wielkości 500 m² można wznieść maksymalnie 2 takie konstrukcje. Oczywiście NikoStal w swojej ofercie posiada również znacznie większe garaże blaszane, a także hale czy wiaty. Przy ustalaniu warunków współpracy i składaniu zamówienia za każdym razem informujemy Klientów, czy muszę spełnić jakieś dodatkowe wymogi formalne. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi konsultantami.

W NikoStal tworzymy garaże blaszane na wymiar. Zachęcamy do skorzystania z naszego internetowego kreatora

Od początku naszej działalności stawiamy sobie za cel wyznaczanie nowych standardów w tej specyficznej branży. Do wszystkich zleceń podchodzimy indywidualnie – doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że każdy Klient ma szczególne potrzeby i konkretne wymagania. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom stworzyliśmy na naszej stronie internetowej specjalny kreator. To bardzo proste w obsłudze narzędzie, które pozwala na błyskawiczne zapoznanie się z ofertą NikoStalu. Dzięki niemu łatwo poznać ostateczną cenę za dokładnie taki garaż blaszany, który będzie miał wszystkie pożądane cechy. Począwszy od kształtu zabudowy i precyzyjnie określonych wymiarów, przez przydatne dodatki w rodzaju otworów okiennych albo podwyższenia bramy, a skończywszy na kolorze blachy. Gwarantujemy, że wyliczona w ten sposób kwota będzie niezwykle atrakcyjna – zwłaszcza po uwzględnieniu jakości i trwałości, jakimi charakteryzują się garaże blaszane marki NikoStal.

« powrót