Dlaczego kojec dla psa jest lepszym rozwiązaniem niż trzymanie go na łańcuchu? Przeczytaj i przekonaj się!

Dlaczego kojec dla psa jest lepszym rozwiązaniem niż trzymanie go na łańcuchu? Przeczytaj i przekonaj się!

Lepsze warunki dla zwierzęcia, większy poziom bezpieczeństwa, wreszcie duże ułatwienie w opiece nad ulubieńcem. Oto 3 najważniejsze argumenty przemawiające za tym, aby przestarzałą budę z łańcuchem zamienić na nowoczesny kojec dla psa. W firmie NikoStal już od lat wytwarzamy specjalne, przestronne klatki dla najlepszych przyjaciół człowieka. Doskonale wiemy, które rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Warto jeszcze zwrócić uwagę na aspekty prawne całej sytuacji.

Polskie przepisy preferują rozwiązania, które dają psom większą swobodę ruchu

Łańcuch, do którego przywiązuje się czworonoga, powinien mieć przynajmniej 3 metry (choć były projekty powiększenia minimalnej długości do 5 m). Obowiązująca ustawa zabrania trzymania zwierząt domowych na stałej uwięzi dłużej niż 12 godzin na dobę. To oznacza, że psa przywiązanego do łańcucha trzeba wypuszczać na przynajmniej pół dnia, niezależnie od zachowania pupila. A co z bezpieczeństwem ludzi, zwłaszcza małych dzieci bawiących się na dworze? Każdy oferowany przez nas kojec dla psa będzie doskonałym rozwiązaniem powyższego dylematu. Czworonóg będzie poruszał się swobodnie, ale po ściśle ograniczonej przestrzeni. Poza tym ryzyko zerwania łańcucha i całkowitej utraty kontroli nad psem w ogóle nie występuje. Pręty naszych klatek są tak skonstruowane, że przy zamkniętej zasuwie nawet największy bystrzak nie zdoła wydostać się na zewnątrz. Naturalnie wykonujemy je w taki sposób, aby ewentualne objawy agresji kończyły się bez szkód także dla Twojego ulubieńca.

Możesz być spokojny o swojego pupila. Konstrukcja kojca dla psa nie wyrządzi mu żadnej krzywdy

Ostre krawędzie albo odstające elementy mocowania mogłyby przyczynić do powstania poważnych ran, gdyby pies zaczął ujadać i rzucać się w stronę obcego człowieka. De facto efekt byłby taki sam, jak przy stosowaniu łańcuchowej obroży: naturalna reakcja obronna zwierzęcia kończyłaby się dla niego bolesnymi uszkodzeniami ciała. W firmie NikoStal poważnie traktujemy kwestię zdrowia i kondycji czworonogów naszych Klientów. Dlatego projektując i składając kojce dla psów przywiązujemy wyjątkowo dużą uwagę, aby wszystkie elementy pozostawały bezpieczne dla zwierząt, a także znajdowały się we właściwym miejscu. W przypadku psów wykazujących większą agresję zalecamy zasłonięcie jednej, a w razie potrzeby nawet 3 ścian kawałkiem blachy. Zmniejszenie liczby bodźców oddziałujących na zdenerwowane zwierzę zazwyczaj przynosi bardzo dobre skutki. Pies przywiązany do łańcucha nijak nie miałby takiej możliwości uspokojenia się – chyba, że z własnej woli wszedłby do budy. Wątpliwe, nieprawdaż? Wobec tego ponownie zachęcamy do zamiany łańcuchowej uwięzi na kojec dla psa – najlepszy zamówisz właśnie w NikoStal!

« powrót